Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikramaditya na 30 lat

Marynarka wojenna, 08 sierpnia 2013

Po oficjalnym przyjęciu do służby, indyjski lotniskowiec INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), ma pozostać w linii przez co najmniej 30 lat.

Według przedstawicieli indyjskiej marynarki wojennej, termin wejścia do służby INS Vikramaditya jest niezagrożony. Najważniejsze elementy wyposażenia pokładowego mają funkcjonować poprawnie i nic nie wróży wystąpienia problemów technicznych, podobnych do odnotowanych jesienią 2012. Nie bez przeszkód przebiega jednak integracja systemów samoobrony, w tym m.in. 30-mm zestawów artyleryjskich obrony bezpośredniej AK-630, która może potrwać jeszcze kilka lat / Zdjęcie: The Indian Express

Informację na ten temat podają indyjskie media, powołując się na źródła w korpusie oficerskim marynarki wojennej tego państwa. Przypomnijmy, że INS Vikramaditya przechodzi obecnie ostatnią serię prób morskich. Jego przekazanie Indiom zostało zaplanowane na 15 listopada (Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya, 2013-03-12).

Od ponad miesiąca okręt znajduje się na północnych wodach Rosji (INS Vikramaditya wyszedł w morze, 2013-07-05), gdzie ocenie poddawane jest funkcjonowanie kluczowych elementów jego wyposażenia. Pod koniec lipca zakończono próby zespołu napędowego (Postępy w próbach INS Vikramaditya, 2013-07-30). W chwili obecnej sprawdzane są procedury lądowania na jego pokładzie. W przyszłości na okręcie stacjonować będą samoloty MiG-29K/KUB (Pierwsza indyjska eskadra MiG-29K w służbie, 2013-05-13).

Po oficjalnym przyjęciu do służby, INS Vikramaditya będzie stanowił uzupełnienie przestarzałego lotniskowca INS Viraat (R 22) (Indie bez lotniskowca, 2013-03-11) oraz pierwszych okrętów tej klasy rodzimej konstrukcji, INS Vikrant i INS Vishal (Wodowanie INS Vikrant w sierpniu, 2013-05-14). Według przedstawicieli marynarki wojennej Indii, okręt może pozostać w linii przez co najmniej 30 lat. Gwarantuje to dobry stan techniczny jego kadłuba oraz względnie nowoczesne wyposażenie pokładowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.