Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod kolejny patrolowiec typu Cape

Marynarka wojenna, 15 sierpnia 2013

Australijska stocznia Austal poinformowała o położeniu stępki pod trzeci okręt patrolowy typu Cape, przyszły Cape Nelson (CCPB 03).

Jednostki typu Cape będą używane do patrolowania australijskiego wybrzeża i zwalczania procederu przemytu towarów i ludzi. Okręty będą mogły wykonywać 28-dniowe misje, pokonując ponad 7400 km bez konieczności uzupełniania zapasów paliwa / Zdjęcie: Austal

Uroczystość położenia stępki pod Cape Nelson odbyła wczoraj na terenie jednego z zakładów stoczniowych australijskiego przedsiębiorstwa. Wydarzenie miało charakter ceremonialny, jako że budowa okrętu już się rozpoczęła.

Przyszły Cape Nelson jest 3. z 8 okrętów patrolowych zamówionych w Austal przez australijskie służby celne (Australian Customs and Border Protection Service). Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte w sierpniu 2011. Koszt ich zakupu wynosi ponad 340 mln USD.

Wszystkie australijskie patrolowce mają zostać dostarczone odbiorcy do sierpnia 2015. W połowie marca odbył się chrzest pierwszego z nich, Cape St George (Chrzest pierwszego okrętu typu Cape, 2013-03-16). Docelowo mają one zastąpić obecnie użytkowane okręty patrolowe typu Bay.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra