Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielka Brytania wybrała Piranha V

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 maja 2008

Wielka Brytania wybrała oferowany przez General Dynamics transporter Piranha V jako bazowy dla skonstruowania FRES (Future Rapid Effects System) - pojazdu opancerzonego przyszłości.

Kontrakt z General Dynamics UK ma zostać podpisany na 2 lata. Pirania V to wersja rozwojowa transportera produkowanego przez MOWAG, szwajcarskie przedsiębiorstwo przejęte przez General Dynamics. W konkursie startowały także transportery Boxer i VCBI oferowane, odpowiednio, przez ARTEC i francuskiego Nextera.

Wartość podstawowa programu FRES szacowana jest na 16 mld funtów (ok. 32 mld USD). W jego ramach brytyjska armia zamierza kupić 2000 transporterów opancerzonych ogólnego przeznaczenia - podstawę mobilnych jednostek przyszłości na co najmniej 30 lat. Dostawy nowych pojazdów mają rozpocząć się w 2012.

Na bazie podstawowego transportera mają powstać różne wersje specjalistyczne, z ciężkim uzbrojeniem, rozpoznawcze, czy inżynieryjne. Obecne przewidywania mówią o zakupie nawet tysiąca pojazdów specjalistycznych w 21 wersjach.

Całkowity koszt programu FRES - z opracowaniem wszystkich wersji, serwisem, modernizacjami, dostawą części zamiennych - szacowany jest na 60 mld funtów (ok. 120 mld USD).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.