Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord wysokości ukraińskiego Mi-8

Lotnictwo cywilne, 16 sierpnia 2013

Ukraiński śmigłowiec Mi-8MSB ustanowił rekord wysokości, osiągając 9150 metrów. 300 metrów ponad szczyt Mount Everestu.

Mi-8MSB startuje do rekordowego lotu / Zdjęcie: MO Ukrainy

Rekord wysokości pobili ukraińscy lotnicy wojskowi i specjaliści z wytwórni silników Motor Sicz. Załogę zmodernizowanego, z nowymi silnikami – TW3-117WMA-SBM1W serii 4E, śmigłowca MI-8MSB stanowili: dowódca, 61-letni Siergiej Tiszkow (nalot – 8000 h, uczestnik walk w Afganistanie i Jugosławii) z AO Motor Sicz i jego zastępca, 36-letni mjr Jurij Juchimuk (nalot – ponad 500 h). Do rekordowego lotu wystartowali wczoraj z lotniska Kirowskoje na Krymie, należącego do Państwowego ośrodka naukowo-doświadczalnego (GNPC WS) Sił Zbrojnych Ukrainy.

Bijąc rekord, Mi-8MSB (zmodernizowany Mi-8T) osiągnął wysokość 9150 metrów. Wznoszenie trwało 29,5 minuty. Śmigłowiec znalazł się 302 metry wyżej niż wynosi wysokość najwyższej góry świata – Mount Everestu w Himalajach. Lot obserwowała przedstawicielka FAI – Ałła Strielnikowa.

Warto przypomnieć, że blisko rok temu, ta sama załoga ustanowiła poprzedni rekord wysokości lotu śmigłowca w podklasie E-1g, podgrupie 2. 27 września 2012 na lotnisku pod Kijowem osiągnęli 8250 m.

W lipcu br. MO Ukrainy rekomendowało przyjęcie zmodernizowanego Mi-8MSB do uzbrojenia Sił Zbrojnych. Kilka miesięcy wcześniej, w kwietniu zakończyły się badania certyfikacyjne śmigłowca.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.