Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby kołowania CSeries 100

Lotnictwo cywilne, 19 sierpnia 2013

Bombardier przeprowadził pierwsze próby kołowania samolotu CSeries 100. Oblot prototypu zapowiadany jest już wkrótce.

Prototypowy CSeries 100 podczas prób rozruchu silników, prowadzonych pod koniec lipca / Zdjęcie: Bombardier

Na stronie internetowej producenta pojawił się film, pokazujący prototyp samolotu komunikacji regionalnej CSeries 100 (FTV-1)  w trakcie prób kołowania z małą prędkością. Test przeprowadzono w ubiegły piątek, w porcie lotniczym Montreal Mirabel.

Kanadyjskie przedsiębiorstwo wciąż nie podało dokładnej daty pierwszego lotu CS100. W porównaniu z pierwotnym planem, przesuwano ją już trzykrotnie. Początkowo oblot miał odbyć się pod koniec ub.r.

Następnym terminem była połowa czerwca, ale szefowie Bombardiera obawiali się, że wydarzenie to może zostać przyćmione oblotem Airbusa A350 XWB i jego pokazami podczas Paris Air Show. Jak pokazał czas, obawy te okazały się słuszne (Paris Air Show 2013: Niespodziewany przelot A350XWB, 2013-06-21).

Z powodu problemów z oprogramowaniem wyznaczono datę pierwszego lotu na koniec lipca (Oblot CSeries najwcześniej za miesiąc, 2013-06-26). Jednak dotychczas pierwszy CSeries 100 nadal nie wzbił się w powietrze. Rozpoczęcie prób kołowania oznacza, że być może już niebawem samolot wykona pierwszy lot.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.