Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót z Afganistanu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 maja 2008

8 maja pierwsza grupa 150 żołnierzy z II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie rozpoczęła powrót do kraju.

Polscy żołnierze opuścili Afganistan na pokładzie amerykańskiego Boeinga C-17 Globemaster III / Zdjęcie: Mirosław Ochyra, PKW Afganistan

Żołnierze pochodzą głównie z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania i 6 Brygady Desantowo-Szturmowej z Krakowa. 8 maja odlecieli oni z lotniska Bagram do bazy lotniczej Manas w Kirgistanie. Stamtąd dopiero trafią do Polski. Ich powitanie odbędzie się w niedzielę rano na wrocławskim lotnisku Strachowice. W najbliższych dniach odbędą się kolejne loty z żołnierzami II zmiany.

Wylot został poprzedzony wizytą ustępującego dowódcy kontyngentu, gen. bryg. Jerzego Biziewskiego, we wszystkich bazach, w których stacjonują polscy żołnierze. Najlepsi otrzymali pamiątkowy ryngraf oraz medal okolicznościowy dowódcy PKW.

Pośrednio z wydarzeniem tym związana jest dzisiejsza decyzja sądu wojskowego, który zdecydował o wypuszczeniu z aresztu 3 starszych szeregowych, oskarżonych w związku z ostrzelaniem wioski Nangar Khel w ubiegłym roku. Zostali oni jednak zawieszeni w obowiązkach żołnierzy i zabroniono im opuszczać teren Polski. W areszcie pozostanie nadal kapitan Olgierd C., podporucznik Łukasz B., chorąży Andrzej O. i plutonowy Tomasz B.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.