Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reaper z zasobnikiem wre

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 sierpnia 2013

General Atomics i Northrop Grumman zademonstrowały specjalistom z USMC bsl MQ-9 Reaper z podwieszonym zasobnikiem walki radioelektronicznej. Bezzałogowce współpracują z samolotami załogowymi.

Zdjęcie: DoD

Dopiero teraz poinformowano, że w kwietniu, podczas szkolenia instruktorów taktyki i użycia uzbrojenia US Marine Corps w Marine Corps Air Station Yuma w Arizonie, General Atomics i Northrop Grumman zademonstrowały bsl MQ-9 Reaper z podwieszonym zasobnikiem walki radioelektronicznej. Bezzałogowiec w tej konfiguracji wykonał pierwszy publiczny lot 12 kwietnia. W październiku, w czasie podobnego szkolenia ma zostać zademonstrowane współdziałanie bsl Reaper z załogowymi samolotami wre EA-6B Prowler. Zespoły mają zwalczać cele umieszczone w Naval Air Weapons Station China Lake w Kalifornii, ok. 500 km od MCAS Yuma.

Plan zawarty w Marine Air-Ground Task Force Electronic Warfare 2020 (MAGTF) przewiduje, że po wycofaniu w latach 2016-2019 czterech eskadr Prowlerów, będą potrzebne nowe systemy, m.in. oparte na samolotach JSF F-35. Będą je musiały wesprzeć tańsze i łatwiejsze w eksploatacji samoloty bezzałogowe. Oferta Northrop Grummana – twórcy zasobnika wre, i General Atomics, który odpowiednio zmodyfikował stację naziemną, jest propozycją rozwiązania tego problemu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.