Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Juz 2 mln uchodźców w Syrii

Strategia i polityka, 04 września 2013

Liczba Syryjczyków, którzy opuścili kraj uciekając przed skutkami 2,5-letniej wojny domowej, przekroczyła już 2 mln.

Exodus Syryjczyków to duży problem dla państw ościennych. Stale napływające grupy uchodźców to duże obciążenie dla budżetu oraz ryzyko pojawienia się niepokojów społecznych, mogących w dłuższej perspektywie czasowej doprowadzić do destabilizacji wewnętrznej / Zdjęcie: Middle East Confidential

Według raportu opublikowanego przed kilkoma dniami przez ONZ, liczba syryjskich uchodźców przed skutkami 2,5-letniej wojny domowej przekroczyła już 2 mln osób. Najwięcej z nich, bo aż 716 tys., znalazło schronienie w Libanie. Pozostali uciekli do Jordanii (515 tys.), Turcji (460 tys.), Iraku (168 tys.) oraz Egiptu (110 tys.).

Niemal 2 razy więcej Syryjczyków zmieniło też miejsce pobytu w obrębie państwa. Według ONZ w chwili obecnej natychmiastowej pomocy potrzebuje 4,25 mln obywateli ogarniętego wojną domową państwa. Jej udzielenie nie jest jednak możliwe ze względu na trwający konflikt (ONZ potwierdza liczbę ofiar w Syrii, 2013-07-26).

Najnowszy raport ONZ potwierdza wcześniejsze doniesienia o postępującej katastrofie humanitarnej w Syrii (Syria się wyludnia, 2013-07-17). Dużym problemem jest intensyfikacja tego zjawiska. Warto bowiem zauważyć, że pierwszy milion uchodźców wyemigrował w ciągu 2 lat konfliktu. Natomiast podwojenie tej liczby trwało tylko pół roku. Co więcej, uważa się, że do końca br. liczba Syryjczyków, którzy uciekli z kraju, sięgnie 3,5 mln osób.

Sytuacja ta zagraża przyszłości państwa i może utrudnić jego odbudowę. Według obecnych szacunków, zakładających szybkie zakończenie konfliktu, ma ona trwać nawet całe pokolenie. (Cierpiąca syryjska gospodarka, 2013-07-01). Sprawy nie poprawia też fakt, iż większość spośród uchodźców, to dzieci, a więc ta część syryjskiego społeczeństwa, która będzie w przyszłości zajmować się naprawą zniszczeń wojennych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.