Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FedEx odbiera Boeinga 767F

Lotnictwo cywilne, 06 września 2013

Boeing przekazał wczoraj towarzystwu FedEx Express pierwszy samolot towarowy 767 Freighter.

Pierwszy 767-300F odebrany przez FedEx Express / Zdjęcie: Boeing

Samolot w wersji 767-300F, został przekazany odbiorcy w zakładach w Everett. W jego ładowni można przewieźć 58 t frachtu.

FedEx Express zamówiło 46 samolotów tego typu. Zastąpią one w służbie przestarzałe MD-10-30. W porównaniu z nimi mają zużywać 30% mniej paliwa, a koszty użytkowania mają być niższe o 20%. Dostawy Boeingów 767-300F dla FedEx Express zakończą się w 2019.

Główną korzyścią z pozyskania modelu 767-300F będzie możliwość korzystania z tych samych części zamiennych, narzędzi i syntetycznych urządzeń szkoleniowych używanych dla potrzeb ponad 70 Boeingów 757 F, już eksploatowanych przez towarzystwo.


Drukuj Góra