Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Pandury II 8x8 dla Portugalii

Wojska lądowe, 04 października 2007

Portugalskie ministerstwo obrony odebrało 7 pierwszych z 260 zamówionych transporterów opancerzonych Steyr-Daimler-Puch Spezialfahrzeug Pandur II 8x8. Wybór Pandura II 8x8 w programie Viaturas Blindadas de Rodas był ogłoszony pod koniec roku 2003 (patrz RAPORT-wto 01/04)

Jeden z pierwszych portugalskich Pandurów II / Zdjęcie: Fabrequipa

Wśród siódemki przekazanej 2 października było 6 wozów wyprodukowanych w zakładach SSF w Wiedniu i pierwszy z 218 Pandurów II 8x8, jakie dostarczy wojskom lądowym i piechocie morskiej Portugalii lokalny partner Steyr'a, spółka Fabrequipa-Sociedade Industrial de Equipamento Rodoviário z Barreiro.

Pierwszą jednostką wyposażoną w Pandury II 8x8 jest portugalska brygada interwencyjna wojsk lądowych (Brigada de Intervenção, Exército Português) w Coimbra.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.