Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja odbiera pierwsze Leopardy

Wojska lądowe, 26 września 2013

Wojska lądowe Indonezji odebrały pierwsze pojazdy pancerne odkupione od Niemiec pod koniec 2012.

Sprzedane Indonezji pojazdy pancerne, w tym czołgi Leopard 2 oraz wozy bojowe Marder 1A2 (na zdjęciu) pochodzą z nadwyżek sprzętowych Bundeswehry / Zdjęcie: MO Niemiec

Według lokalnych mediów powołujących się na przedstawicieli resortu obrony, wojska lądowe Indonezji miały w minioną niedzielę odebrać 2 czołgi Leopard 2A4 i parę wozów bojowych Marder. Pojazdy miały zostać przetransportowane do odbiorcy drogą morską i wyładowane na terenie portu Tanjung Priok na północy Dżakarty.

Pod koniec 2012 władze Indonezji zdecydowały się na zakup około 160 używanych niemieckich pojazdów pancernych, w tym m.in. 104 czołgów Leopard 2 i 50 wozów bojowych Marder 1A2, a także m.in. wozów zabezpieczenia technicznego Büffel, mostów czołgowych Biber oraz opancerzonego wozu saperskiego Kodiak. Wartość transakcji miała wynieść 280 mln USD (Niemieckie wozy bojowe dla Indonezji, 2013-05-08).

Warto zaznaczyć, że do rywalizacji o indonezyjski kontrakt stanęły w przeszłości także takie państwa jak Holandia (Leopardy 2A6) oraz Rosja (T-90). Co ciekawe, początkowo największe zainteresowanie władz w Dżakarcie wzbudziły pojazdy holenderskie i pierwotnie to właśnie Haga była najbliżej wygranej. Szanse na zwycięstwo ostatecznie przekreślili sami Holendrzy, blokując sprzedaż czołgów w obawie o to, że zostaną one użyte do łamania praw obywatelskich, a nie do zapowiadanego zwalczania aktywnej w Indonezji partyzantki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.