Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ryanair uruchomi loty po Polsce

Lotnictwo cywilne, 26 września 2013

Niskokosztowe towarzystwo Ryanair ogłosiło dziś uruchomienie lotów na terenie Polski. Od marca 2014 obsługiwane będą połączenia z Modlina do Gdańska i Wrocławia.

Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Decyzja o uruchomieniu połączeń krajowych na terenie Polski została podana podczas konferencji prasowej prezesa Ryanair, Michaela O’Leary’ego. Samoloty irlandzkiej linii będą kursowały z Warszawy-Modlina do Gdańska i Wrocławia codziennie, od marca przyszłego roku. Sprzedaż biletów na tych trasach rozpocznie się już 1 listopada br.

Loty obsługiwane będą przez Boeingi 737-800. Michael O’Leary twierdzi, że ceny biletów z Modlina do Gdańska i Wrocławia będą o prawie o połowę niższe od biletów Polskich Linii Lotniczych LOT, za które trzeba zapłacić odpowiednio 167 zł i 187 zł.  

Jesteśmy zadowoleni ze wzrostu rezerwacji od czasu ogłoszenia powrotu Ryanaira do Modlina od 30 września. Od przyszłego roku Ryanair będzie operować na ponad 30 trasach do / z Warszawy-Modlina i liczymy, że przewieziemy 1,5 mln pasażerów do / z Modlina w 2014 – dodał szef .

Nieco później, od kwietnia przyszłego roku, polscy podróżni będą mogli dostać się z Modlina także do Alicante w Hiszpanii i Salonik w Grecji. Obydwa połączenia będą obsługiwane 2 razy w tygodniu, a nie 4, jak anonsowano poprzednio (Ryanair wraca do Modlina, 2013-09-11).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.