Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuzi zapoznają się z Reaperami

Lotnictwo wojskowe, 27 września 2013

Francuscy operatorzy wykonali pierwszy lot z użyciem bezzałogowca MQ-9 Reaper.  Miało to miejsce w bazie US Air Force Holloman.

Francuscy operatorzy zapoznają się z bsl MQ-9 Reaper pod okiem amerykańskich kolegów /  Zdjęcie: MO Francji

Pierwszy lot, który odbył się 24 września i trwał ok. 2 h, miał na celu zapoznanie operatorów z własnościami aerodynamicznymi bezzałogowego statku latającego i jego wyposażenia rozpoznawczego. Załogę stanowili dwaj piloci / operatorzy ze składu eskadry rozpoznawczej ER 1/33 Belfort, mający za sobą doświadczenie w eksploatacji bsl Harfang (francuska modyfikacja IAI Heron).

Przed lotem operatorzy przeszli pięciotygodniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, które zakończył 5-godzinny lot w symulatorze.

Do końca roku francuskie wojska lotnicze mają odebrać 2 z 12 zamówionych Reaperów (Francja chce kupić Reapery, 2013-06-28) i jedną naziemną stację kierowania. Obecnie w bazie Holloman szkolą się 3 załogi przeznaczone do operowania bezzałogowcami. Wkrótce pierwsze loty odbędą kolejne 2 z nich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.