Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni Amazonas w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2013

Marynarka wojenna Brazylii przyjęła do służby ostatni pełnomorski okręt patrolowy typu Amazonas, BNS Araguari (P122).

Amazonas będą odpowiedzialne za patrolowanie wód wyłącznej strefy ekonomicznej państwa, zwłaszcza na północny wschód od brazylijskiego wybrzeża. Pozytywne doświadczenia z użytkowania okrętów może wpłynąć na decyzję władz centralnych od kontynuowaniu programu budowy i wdrażania do służby patrolowców tego typu / Zdjęcie: Ship Spotting

Uroczystość przyjęcia BNS Araguari do służby odbyła się na terenie portu morskiego w Rio de Janeiro. Okręt jest ostatnim z patrolowców typu Amazonas, zakupionych przez Brazylię na przełomie 2011/2012 (Patrolowce dla Brazylii, 2012-01-03).

BNS Araguari został przekazany Brazylijczykom w czerwcu br. przez jego producenta, BAE Systems (Ostatni Amazonas przekazany, 2013-06-21). Okręt wyszedł w morze z portu w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii na początku sierpnia (Araguari idzie w kierunku Brazylii, 2013-08-06) i udał się w kierunku Brazylii.

Podczas przejścia przez Ocean Atlantycki okręt odbył serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich wybranych państw Europy i Afryki, w tym m.in. Portugalii, Kamerunu i Nigerii. Podobnie wyglądała podróż pozostałych Amazonas, BNS Amazonas (P120) (Amazonas w Brazylii, 2012-10-10) i BNS Apa (P121) (BNS Apa w Brazylii, 2013-05-27).

Władze Brazylii w dalszym ciągu nie podjęły decyzji dotyczącej przyszłości programu Amazonas. Warto przypomnieć, że zawarte z BAE Systems porozumienie zakłada transfer technologii, dzięki któremu Brazylijczycy będą w stanie samodzielnie budować kolejne patrolowce omawianego typu. Co najważniejsze, w proces ten mogłyby zaangażować się rodzime przedsiębiorstwa stoczniowe, co pomogłoby w ich rozwoju rynkowym, a także pozwoliłoby na utworzenie nowych miejsc pracy w przemyśle stoczniowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.