Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Duncan przyjęty do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2013

Royal Navy przyjęła do czynnej służby ostatni z niszczycieli Typu 45, HMS Duncan (D 37).

Uroczystość przyjęcia HMS Duncan (D 37) do czynnej służby odbyła się na terenie Portsmouth Naval Base na południu kraju. Okręty Typu 45 zastępują w służbie wycofane z linii niszczyciele rakietowe Typu 42 / Zdjęcie: Royal Navy

Uroczystość przyjęcia HMS Duncan do służby odbyła się na terenie portu morskiego w Portsmouth na południu kraju. Okręt jest szóstym i zarazem ostatnim z niszczycieli Typu 45, budowanych dla Royal Navy przez BAE Systems.

HMS Duncan został przekazany Royal Navy wiosną br. Przez ostatnie miesiące okręt przechodził serię kompleksowych prób morskich, mających ocenić jego rzeczywisty potencjał bojowy i warunkujących ostateczne przyjęcie do czynnej służby (HMS Duncan po raz pierwszy wyszedł w morze, 2013-06-10).

Podobnie jak pozostałe, znajdujące się już w linii niszczyciele Typu 45, HMS Duncan będzie odpowiedzialny m.in. za zapewnienie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dla przyszłych grup lotniskowcowych, które zostaną utworzone po wejściu do służby dwóch jednostek typu Queen Elizabeth (HMS Queen Elizabeth skompletowany, 2013-06-24).

Bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku okręt zostanie wysłany w kierunku wschodniego wybrzeża Afryki, by wziąć udział w unijnej antypirackiej operacji Atalanta. Warto zaznaczyć, że służbę na wodach Oceanu Indyjskiego pełni obecnie inny z niszczycieli omawianego typu, HMS Dragon (D 35) (Pierwsza misja HMS Dragon, 2013-03-20). Na początku 2014 zastąpi go HMS Defender (D 36) (HMS Defender dołączył do Royal Navy, 2013-03-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.