Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ekwadorski Mi-171 ostrzelany

Lotnictwo wojskowe, 04 października 2013

Śmigłowiec Mi-171 wojsk lądowych Ekwadoru został ostrzelany podczas wykonywania lotu patrolowego wzdłuż granicy z Kolumbią.

Na pograniczu Ekwadoru i Kolumbii regularnie dochodzi do podobnych incydentów. Bardzo często stroną atakującą są członkowie kolumbijskich bojówek lewicowych powiązanych z FARC / Zdjęcie: FDRA

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 15:35 czasu miejscowego. Śmigłowiec Mi-171 wojsk lądowych Ekwadoru (Ekwador kupił 2 Mi-171Sz, 2009-10-29) wykonywał lot patrolowy wzdłuż granicy z Kolumbią, na terenie północnej prowincji Esmeraldas. Wiropłat został ostrzelany przez nieznanych sprawców serią z broni maszynowej. Według relacji znajdujących się na pokładzie żołnierzy, strzały padły od strony kolumbijskiego terytorium.

W wyniku zdarzenia lekko rany został jeden ze ekwadorskich żołnierzy. Załoga śmigłowca nie odpowiedziała ogniem. Według stanowiska władz w Quito, nie wiadomo, czy strzelali kolumbijscy wojskowi, czy też członkowie miejscowych bojówek lewicowych. Bogota nie komentuje opisywanego zdarzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra