Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ekwadorski Mi-171 ostrzelany

Lotnictwo wojskowe, 04 października 2013

Śmigłowiec Mi-171 wojsk lądowych Ekwadoru został ostrzelany podczas wykonywania lotu patrolowego wzdłuż granicy z Kolumbią.

Na pograniczu Ekwadoru i Kolumbii regularnie dochodzi do podobnych incydentów. Bardzo często stroną atakującą są członkowie kolumbijskich bojówek lewicowych powiązanych z FARC / Zdjęcie: FDRA

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 15:35 czasu miejscowego. Śmigłowiec Mi-171 wojsk lądowych Ekwadoru (Ekwador kupił 2 Mi-171Sz, 2009-10-29) wykonywał lot patrolowy wzdłuż granicy z Kolumbią, na terenie północnej prowincji Esmeraldas. Wiropłat został ostrzelany przez nieznanych sprawców serią z broni maszynowej. Według relacji znajdujących się na pokładzie żołnierzy, strzały padły od strony kolumbijskiego terytorium.

W wyniku zdarzenia lekko rany został jeden ze ekwadorskich żołnierzy. Załoga śmigłowca nie odpowiedziała ogniem. Według stanowiska władz w Quito, nie wiadomo, czy strzelali kolumbijscy wojskowi, czy też członkowie miejscowych bojówek lewicowych. Bogota nie komentuje opisywanego zdarzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.