Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sea Ceptor dla nowozelandzkich Anzaców

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 07 października 2013

Siły zbrojne Nowej Zelandii zdecydowały się na zakup morskiej wersji zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Common Anti-Air Modular Missile (CAMM) jako elementu modernizacji wyposażenia fregat typu Anzac.

Nowozelandczycy zdecydowali się na zakup Sea Ceptor w ramach modernizacji wyposażenia fregat typu Anzac (na zdjęciu HMNZS Te Mana (F111)). Opracowane przez MBDA zestawy wejdą w skład zaprojektowanego dla nowozelandzkich fregat systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Local Area Air Defence (LAAD) / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Obecny etap modernizacji nowozelandzkich Anzaców zakłada wymianę wyposażenia pokładowego w tym m.in. systemów samoobrony, obserwacji i analizy pola walki oraz systemów zarządzania walką (Modernizacja Anzac, 2012-12-13). W ramach jego realizacji, władze w Wellington zdecydowały się na zakup oferowanych przez MBDA morskiej wersji zestawów CAMM, Sea Ceptor.

Decyzja o wyborze przez Nowozelandczyków zestawów Sea Ceptor poprzedza negocjacje, podczas których strony ustalą szczegóły dotyczące wartości przyszłego porozumienia oraz terminarzu jego realizacji. Omawiana decyzja Wellington musi też jeszcze znaleźć akceptację w oczach członków państwowej legislatury.

Sprzedaż Sea Ceptor Nowej Zelandii to duży sukces rynkowy MBDA. Zwłaszcza, że Wellington jest pierwszym zagranicznym nabywcą rozwijanych przez Agencję zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych. Przypomnijmy, że zostaną one również zamontowane na obecnie użytkowanych brytyjskich fregatach Typ 23 oraz przyszłych Typ 26 (Sea Ceptor, następca Sea Wolfów, 2012-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.