Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Al Szamih dodarła do Omanu

Marynarka wojenna, 08 października 2013

Pierwsza z zamówionych przez Oman korwet typu Charif (Khareef), Al Szamih dotarła do odbiorcy.

Pierwsza z zamówionych przez Oman korwet typu Khareef, Al Shamikh na terenie bazy morskiej Said bin Sultan / Zdjęcie: BAE Systems

Al Szamih (Al Shamikh w angielskiej transkrypcji arabskiego) został przekazany marynarce wojennej Omanu pod koniec czerwca 2013 (Pierwszy Chalif przekazany, 2013-06-26). W tym samym okresie rozpoczęło się szkolenie jego przyszłej załogi. Program szkoleniowy został zrealizowany na terenie bazy Royal Navy w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii.

W ostatnich dniach korweta dotarła do Omanu. Uroczystość jej powitania odbyła się na terenie bazy morskiej Said bin Sultan. Udział wzięli w niej przedstawiciele władz państwowych oraz marynarki wojennej użytkownika.

W najbliższym czasie okręt zostanie poddany serii kompleksowych prób morskich. Ich wyniki będą warunkować ostateczne przyjęcie korwety do służby, do czego ma dojść w 2014. W ciągu kilku miesięcy dołączą do niej pozostałe dwie jednostki typu Charif, Al Rahmani i Al Rasih.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.