Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dania kupiła armeńskie bsl

Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 08 października 2013

Dania podpisała z Armenią umowę w sprawie zakupu bezzałogowych statków latających Krunk (Żuraw). Będą one używane do obserwacji pól uprawnych.

Obecnie siły zbrojne Armenii eksploatują 15 bsl Krunk. Innym użytkownikiem są wojska Górskiego Karabachu / Zdjęcie: MO Armenii

Wartość transakcji nie została ujawniona, podobnie jak liczba zakupionych bezzałogowców. Wiadomo tylko, że Krunki będą produkowane na licencji w Danii. Wstępne porozumienie zakłada wytwarzanie 10 bsl miesięcznie.

Krunk jest konstrukcją nową .Pierwsze informacje na jego temat pojawiły się w czerwcu 2011. 3 miesiące później bsl został zaprezentowany publicznie, podczas parady z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości przez Armenię.

Maksymalna masa startowa wykonanego z kompozytów Krunka wynosi 60 kg. Długotrwałość lotu to 5 h. Bsl może wzbić się na wysokość 5400 m, jednak zwykle nie przekracza 4500 m. Prędkość przelotowa wynosi 150 km/h.

Wyposażenie obserwacyjne znajduje się w głowicy, zabudowanej pod kadłubem. Dane wywiadowcze (filmy lub obrazy) przekazywane są w czasie rzeczywistym jednostkom artylerii i jednostkom specjalnym. Krunk może też kierować ogniem artylerii. Inne przeznaczenie to misje porządku publicznego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.