Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Panamskie AW139 rozpoczęły służbę

Lotnictwo wojskowe, 09 października 2013

Lotnictwo Panamy rozpoczęły eksploatację śmigłowców AgustaWestland AW139.

Jeden z 6 śmigłowców AW139, eksploatowanych przez panamskie siły porządku publicznego / Zdjęcie: Matthew Strauss

Panama zakupiła 6 śmigłowców wielozadaniowych AgustaWestland AW139 w 2010. Razem z nimi, za sumę 250 mln USD koncern Finmeccanica dostarczył także Latynosom 19 radiolokatorów.

Dostawy śmigłowców realizowano parami, począwszy od stycznia br. Pierwsze wiropłaty posłużyły do szkolenia załóg lotniczych i personelu obsługowego. Ostatnie dwa AW139 dotarły do Panamy w czerwcu.

Ich użytkownikiem jest panamska Servicio Nacional Aeronaval (Senan, narodowa służba lotnicza), odpowiedzialna za misje poszukiwawczo-ratownicze na lądzie i morzu, zwalczanie przemytu narkotyków i nielegalnej imigracji oraz ochronę wód terytorialnych i wyłącznych stref ekonomicznych.

Oficjalne przekazanie AW139 personelowi 2. eskadry śmigłowców Senan miało miejsce 23 września w bazie lotniczej Capitán Juan Delgado, w Tocumen.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra