Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zespoły napędowe dla bwp Pizarro

Wojska lądowe, 11 października 2013

Navantia otrzymała zlecenie na dostawę zespołów napędowych do użytkowanych przez wojska lądowe Hiszpanii bwp Pizarro (ASCOD).

Do tej pory wojska lądowe Hiszpanii zakupiły 356 bwp Pizarro. Większość z nich została już wprowadzona do służby / Zdjęcie: Navantia

Za realizację zlecenia odpowiadać będzie należące do Navantii przedsiębiorstwo Navantia-Motores. W pierwszej kolejności producent ma dostarczyć wojskom lądowym Hiszpanii 4 dieslowskie zespoły napędowe MTU 8V 183 TE22 o mocy 600 KM. Terminarz kolejnych dostaw ma zostać ustalony w odpowiednim czasie.

Zlecenie Navantii dostaw zespołów napędowych do bwp Pizarro stanowi element realizowanego obecnie programu remontowego hiszpańskich pojazdów (Remonty SKO Pizarro, 2013-04-04). Poza ogólnym przeglądem wozów, prace mają koncentrować się przede wszystkim na systemach kierowania ogniem oraz obserwacji i analizy pola walki. 

Za ich realizację odpowiada inne rodzime przedsiębiorstwo sektora zbrojeniowego, Indra (Indra wyremontuje Pizarro, 2013-06-14). Koszt całego przedsięwzięcia został oszacowany na 1,3 mln euro.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.