Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Normandie

Marynarka wojenna, 27 października 2013

Rozpoczęły się próby morskie drugiej z francuskich fregat typu FREMM, Normandie.

Pierwszy etap prób morskich Normandie będzie koncentrował się na ocenie funkcjonowania układu pędnego i systemów nawigacji okrętu. Na początku 2014 oceniony zostanie potencjał bojowy fregaty, w tym działanie systemów kierowania ogniem i obserwacji i analizy pola walki / Zdjęcie: DCNS

Próby fregaty rozpoczęły się w piątek, wraz z jej wyjściem w morze. Przez najbliższe tygodnie załoga okrętu będzie oceniała funkcjonowanie jego urządzeń pokładowych, głównie układu pędnego oraz systemów nawigacji.

Próby realizowane będą za dnia i w nocy, przy wybrzeżach Bretanii. Poprzedzi je kilkudniowy proces zaznajamiania załogi Normandie z okrętem oraz zasadami bezpieczeństwa. Pod koniec br. fregata powróci do stoczni DCNS w Lorient na północnym zachodzie kraju, gdzie zostanie poddana przeglądowi.

Drugi etap prób morskich Normandie ma rozpocząć się na początku 2014. Ma on koncentrować się na ocenie potencjału bojowego okrętu, w tym m.in. funkcjonowania systemów kierowania ogniem i obserwacji i analizy pola walki.

Zwodowana przed rokiem Normandie (Drugi francuski FREMM zwodowany, 2012-10-22), ma zostać przyjęta do służby w późniejszych miesiącach 2014. Portem macierzystym okrętu będzie baza Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) w Breście. Podobnie jak w przypadku pierwszej z francuskich fregat omawianego typu, Aquitaine (Aquitaine w Brest, 2012-11-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.