Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny okręt zaopatrzeniowy dla Wenezueli

Marynarka wojenna, 30 października 2013

Marynarka wojenna Wenezueli odebrała trzeci okręt zaopatrzeniowy oparty na projekcie Stan Lander 5612 holenderskiego Damen Shipyards Group.

Przekazany w ostatnim czasie Wenezueli okręt zaopatrzeniowy Los Roques (T-93). Okręt ma 57,2 m długości. Jego wyporność pełna wynosi 740 t. Rozwija prędkość 11 w  / Zdjęcie: Infodefensa

Przekazany w ostatnim czasie okręt zaopatrzeniowy, Los Roques (T-93), jest 3. z serii czterech jednostek typu Stan Lander 5612, zamówionych przed kilkoma laty przez Armada Bolivariana de Venezuela (marynarkę wojenną Wenezueli). Za ich budowę odpowiada należąca do Damen kubańska stocznia Damex Shipbuilding & Engineering (Wenezuela buduje kutry patrolowe, 2012-03-01).

Pierwszy z wenezuelskich okrętów, Los Frailes (T-91), został przekazany odbiorcy na początku 2012. W grudniu tego samego roku Wenezuelczycy odebrali drugą z jednostek, Los Testigos (T-92). Ostatnia z nich, Los Monjes (T-94), ma trafić do Armada Bolivariana de Venezuela w 2014.

Warto zaznaczyć, że na zakup okrętu zaopatrzeniowego omawianego typu zdecydowała się w ostatnich miesiącach marynarka wojenna Bahamów (Bahamy wzmacniają marynarkę wojenną, 2013-04-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra