Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na seryjne M109A6 PIM

Wojska lądowe, 31 października 2013

Departament Obrony USA zawarł z BAE Systems Land & Armaments LP kontrakt na produkcję pierwszej serii haubic samobieżnych M109 Paladin Integrated Management (PIM). Jego wartość to nieco ponad 195 mln USD.

Zdjęcie: BAE Systems

W ramach umowy, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami (M109 PIM w 2013, 2012-12-07), zakłady BAE Systems w York, w stanie Pensylwania, wyprodukują pierwszą, małoseryjną, partię 19 155-mm haubic samobieżnych M109A6 PIM, 18 gąsienicowych ciągników amunicyjnych (CAT), 13 zestawów opancerzenia dla haubic Threshold 2 (T2), 11 zestawów opancerzenia T2 dla ciągników i 37 serii podstawowych elementów wyposażenia.

Pierwsze haubice mają trafić do rąk amerykańskich żołnierzy w połowie 2015. Całkowita wartość kontraktu wynosi 195,430914 mln USD. Zakończenie prac zaplanowano na 29 lutego 2016.

US Army zamierza zakupić łącznie 66 haubic M109A6 PIM i 65 ciągników amunicyjnych, wraz z częściami zamiennymi, zestawami wyposażenia i dokumentacją techniczną. Ogólna wartość zamówienia szacowana jest na 688 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.