Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

V-22 dla Izraela

Lotnictwo wojskowe, 04 listopada 2013

Rząd USA zgodził się na sprzedaż 6 przemiennopłatów V-22 Osprey, przeznaczonych dla Izraela. Informację przekazał Sekretarz Obrony Chuck Hagel.

CV-22 Osprey są używane przez Dowództwo Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (USSOCOM). Do 2016 ma ono posiadać 50 przemiennopłatów tego typu / Zdjęcie: US Air Force

Decyzja rządu w Waszyngtonie, dotycząca sprzedaży siłom zbrojnym Izraela pionowzlotów V-22 Osprey została potwierdzona 31 października podczas kolacji wydanej przez Anti-Defamation League (ADL) w Nowym Jorku. ADL (Liga Przeciwko Zniesławieniu lub Liga Antydefamacyjna) jest amerykańską organizacją, jedną z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów.

Przemawiający w trakcie spotkania Sekretarz Obrony USA Chuck Hagel stwierdził również, że obydwa kraje mają wspólny interes w zwalczaniu zagrożenia na Bliskim Wschodzie. Sprzedaż V-22 Izraelowi została już zaakceptowana, a przemiennopłaty będą pochodzić z kolejnej transzy zamówień, która będzie produkowana.

Oznacza to prawdopodobnie, że V-22 zostaną dostarczone Izraelczykom w ciągu następnych 2 lat i będą to Ospreye przeznaczone pierwotnie dla US Marine Corps (Boeing dostarczy kolejne Osprey`e, 2012-12-31). Departament Obrony odmówił jakichkolwiek komentarzy, aż do czasu oficjalnego złożenia dokumentów w tej sprawie do Kongresu.

Nie wiadomo jednak, jaki wariant Ospreya zostanie sprzedany Izraelowi. Na podstawie słów Hagela, iż V-22 znacznie zwiększy zasięg i skuteczność działania izraelskich sił specjalnych, można wnioskować, że będzie to CV-22 (Pierwsza, zagraniczna operacja CV-22, 2008-12-04), używany przez Dowództwo Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (USSOCOM), wyposażony w nowoczesną awionikę.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.