Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EC175 bije rekordy

Lotnictwo cywilne, 18 listopada 2013

Śmigłowiec Eurocopter EC175 pobił dwa światowe rekordy prędkości wznoszenia. Zostały one zatwierdzone przez FAI.

Zdjęcie: Eurocopter

Dziś Eurocopter poinformował, że Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI) zatwierdziła dwa rekordy, ustanowione przez śmigłowiec średni EC175. Są to: czas wznoszenia na wysokość 6000 m, wynoszący 6 min 54 s i czas wznoszenia na 3000 m, wynoszący 3 min 10 s.

Producent jest coraz bliżej uzyskania Certyfikatu Typu EASA (Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego). Niedawno wysłał do zatwierdzenia przez Agencję Instrukcję użytkowania w locie EC175. Proces certyfikacji ma zakończyć się na początku 2014.

Natychmiast potem trzej pierwsi klienci odbiorą swoje śmigłowce (EBACE 2013: EC175 dla VIP-ów i biznesmenów, 2013-05-21). Jednocześnie w zakładach w Marignane trwa zwiększanie tempa produkcji EC175. Obecnie na linii montażu końcowego znajduje się 15. wiropłatów tego typu (Oblot seryjnego EC175, 2012-12-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.