Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe silniki dla Altaya?

Przemysł zbrojeniowy, 19 listopada 2013

Japońsko-turecka spółka joint venture ma w przyszłości odpowiadać za dostawy jednostek napędowych dla nowych czołgów podstawowych wojsk lądowych Turcji.

Ewentualna spółka joint venture z tureckim Tusas Engine Industries (TEI) to kolejny przykład otwierania się japońskiego przemysłu zbrojeniowego na współpracę z partnerami zagranicznymi. Do tej pory tego typu praktyki były zabronione regulacjami prawnymi. Do ich poluzowania doszło w 2011 / Zdjęcie: Otokar

Według informacji przekazywanych przez przedstawicieli władz w Tokio, japońskie Mitsubishi Heavy Industries (MHI) prowadzi rozmowy z tureckim Tusas Engine Industries (TEI) na temat utworzenia spółki joint venture, która miałaby odpowiadać za produkcję i dostawę jednostek napędowych dla czołgów podstawowych Altay (IDEF 2013: Nowości Otokara, 2013-05-09, Prezentacja prototypu czołgu Altay, 2012-11-22).

Brak jest szczegółów dotyczących prowadzonych rozmów. Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja o utworzeniu japońsko-tureckiej spółki mogłaby zostać podjęta w połowie 2014. Nowy podmiot zostanie zlokalizowany na terenie Turcji.

Nowe jednostki napędowe dla Altayów miałyby zostać zaprojektowane przy wykorzystaniu doświadczenia MHI, nabytego podczas prac nad silnikami dla japońskich czołgów Typu 10. Warto przypomnieć, że prototypowe egzemplarze tureckich czołgów napędza EuroPowerPack składający się z silnika MTU MT883 i układu przeniesienia mocy Renk HSWL 295TM.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.