Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Badgery jesienią 2015

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 listopada 2013

Lokalna produkcja południowoafrykańskich kołowych transporterów Badger 8x8 ma ruszyć jesienią 2015. Ostatnie z wozów mają trafić do odbiorcy do 2022.

Wojska lądowe RPA mają otrzymać Badgery 8x8 w 5 odmianach, w tym m.in. jako wozu wsparcia ogniowego, dowodzenia oraz transportera opancerzonego. Po wejściu do służby zastąpią one obecnie używane konstrukcje w tym m.in. transportery opancerzone Ratel 20/60/90 / Zdjęcie: LMT

Produkcja 238 transporterów dla wojsk lądowych RPA ma zostać rozdzielona między fińską Patrię i południowoafrykańskie Denel Land Systems (Zlecenie na Badgery 8x8, 2013-10-02). Pierwsza partia 16 wozów będzie wyprodukowana w fińskim Hämeenlinna na południu kraju. Pozostałe pojazdy powstaną w kraju przyszłego użytkownika.

Specjalnie dla potrzeb produkcji Badgerów przebudowywane są zakłady Denela w Lyttelton na północy kraju. Prace nad transporterami mają ruszyć na początku 2015. Pierwsze wozy mają opuścić wytwórnię w październiku tego samego roku. Ostatnie z nich powinny trafić do odbiorcy w 2022.

Poza przebudową zakładów w Lyttelton, Denel zapowiedział też zwiększenie zatrudnienia. Liczba pracowników zaangażowanych w produkcję Badgerów ma wynieść co najmniej 2 tys. Do tego dochodzą jeszcze lokalni podwykonawcy oraz przedstawiciele Patrii, którzy zgodnie z zawartym niedawno porozumieniem, mają nadzorować cały proces i w razie potrzeby służyć pomocą Afrykanom (Porozumienie w sprawie Badgerów, 2013-11-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.