Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy kadłub Eurocoptera z Indonezji

Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2013

Przedsiębiorstwo PT Dirgantara Indonesia dostarczyło pierwszy kompletny kadłub, wyprodukowany dla śmigłowców z rodziny EC725 i EC225.

Pierwszy kompletny kadłub EC225/725, wyprodukowany w Indonezji / Zdjęcie: PTDI

Kadłub, oznaczony numerem 1, składa się z dwóch kompletnych części, górnej i dolnej. Jego producentem są zakłady PT Dirgantara Indonesia (PTDI) mieszczące się w Bandung w prowincji Jawa Zachodnia. W grudniu kadłub zostanie przetransportowany do zakładów Eurocoptera w Marignane we Francji, gdzie posłuży do montażu śmigłowca EC225 (SkyCannon dla EC225, 2013-08-20) lub EC725 (Prezentacja EC725, 2013-08-26).

Linia montażowa śmigłowców EC225/EC725 w Marignane. Tu trafiają m.in. kadłuby wyprodukowane przez zakłady w indonezyjskim Badung / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Od niemal 30 lat w wytwórni w Bandung realizowany jest montaż końcowy śmigłowców NAS332 Super Puma. W ramach porozumienia o współpracy przemysłowej, wartości 43 mln USD, podpisanego w 2008, PTDI dostarczy Eurocopterowi 125 zestawów, składających się z kadłuba i belki ogonowej. Dotychczas Francuzi odebrali 5 górnych części kadłuba i 23 belki ogonowe. Obecnie rozpoczęto produkcję dolnej część kadłuba, co pozwala na połączenie jej z górną częścią i belką ogonową w kompletny zespół kadłuba.

W celu zwiększenia możliwości produkcyjnych, PTDI planuje zatrudnienie w Bandung dodatkowych pracowników i zamówienie kolejnych przyrządów montażowych. W 2014 Indonezyjczycy zamierzają dostarczać 1 belkę ogonową dla śmigłowca EC725/EC225 co 3 tygodnie i jeden kompletny kadłub co 10 tygodni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.