Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pipavav wdroży IFS Applications

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 29 listopada 2013

Pipavav Defence and Offshore Engineering Company Limited (PDOC) z Indii wdroży system IFS Applications w celu wsparcia działalności związanej z budową i remontami statków i okrętów.

Wizja rozbudowy stoczni Pipavav w Gujarat / Rysunek: PDOC

IFS Applications to kompleksowa platforma obejmująca zaawansowane rozwiązanie wspierające realizację projektów (project-based solution, PBS), umożliwiająca jednocześnie kontrolę kosztów oraz harmonogramowanie w czasie rzeczywistym. System usprawni działalność PDOC i przyczyni się do zwiększenia efektywności dzięki zastąpieniu wielu niezależnych systemów informatycznych jednym, zintegrowanym rozwiązaniem. Rozwiązanie to usprawni działalność PDOC w zakresie realizacji projektów, wykonywaną w stoczni w miejscowości Gujarat w Indiach.

Dotychczasowa współpraca firmy IFS z innymi stoczniami na świecie pozwoliła nam podjąć tę decyzję bez wahania – powiedział Rajiv Shukla, prezes zarządu PDOC. Nasza działalność wyróżnia się dynamicznym rozwojem i realizacją projektów, a zintegrowane, sprawdzone rozwiązanie IFS zapewni nam wsparcie w zakresie zarządzania projektami w obszarach funkcjonalnych. Nasza stocznia realizuje również remonty i modernizacje statków oraz instalacji morskich. System IFS zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie realizacji zadań z obszaru napraw i obsługi technicznej. Budowany obecnie drugi suchy dok, znaczna liczba zamówień, niedawno zrealizowana dostawa 5 masowców Panamax o nośności 74 500 DWT oraz wielu zaopatrzeniowców dla platform wiertniczych i wydobywczych dowodzą naszej skuteczności w zakresie realizacji zamówień – podkreślił Rajiv Shukla.

Cieszymy się z możliwości współpracy z dynamicznie rozwijającą się organizacją, taką jak Pipavav – stwierdził Ian Fleming, dyrektor zarządzający IFS Middle East, Africa and South Asia. Nowoczesny dział projektowo-konstrukcyjny Pipavav oraz jego motywacja do rozwoju w połączeniu z planowanym wdrożeniem światowej klasy systemu, takiego jak IFS Applications, dowodzą dążenia do wdrażania najlepszych na świecie praktyk biznesowych, zwiększania skuteczności oraz optymalizacji procesów zarządzania przedsiębiorstwem – dodał Ian Fleming.

PDOC jest wspierane przez SKIL Infrastructure Ltd. (SKIL), flagowe przedsiębiorstwo SKIL Group, które od 1990 realizuje pionierskie projekty infrastrukturalne zarówno w Indiach, jak i w innych krajach. PDOC dysponuje największą stocznią w Indiach i jedną z największych stoczni na świecie. Zakład zajmuje powierzchnię ponad 340 ha i chce być jednym z najlepszych przedsiębiorstw realizujących projekty w sektorze obrony, budowy zaopatrzeniowców, instalacji górnictwa morskiego oraz realizacji zamówień dla przemysłu ciężkiego. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze PDOC jest jedyną w Indiach prywatną modułową stocznią realizującą zlecenia na zamówienie sektora obronnego, zdolną do produkcji kompletnych i w pełni wyposażonych modułów (Patrolowce dla Indii, 2013-11-05).

Nowoczesny zakład produkcyjny obejmuje specjalistyczną przybrzeżną instalację produkcyjną i dysponuje drugim w świecie pod względem wielkości suchym dokiem, o długości 662 m i szerokości 65 m. Obecnie trwa budowa drugiego suchego doku, długości 750 m i szerokości 105 m, który będzie największą tego typu instalacją w świecie. Stocznia dysponuje również specjalistyczną instalacją do montażu statków o długości 980 m i szerokości 40 m oraz dwoma żurawiami Goliath o łącznym udźwigu wynoszącym 1200 t. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra