Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne patrolowce z Kuby

Marynarka wojenna, 11 grudnia 2013

Władze Wenezueli zatwierdziły środki finansowe na zakup 4 nowych okrętów patrolowych z rodziny Stan Patrol. Zostaną one zbudowane na Kubie.

Poza zakupem nowych patrolowców, Caracas przeznaczy 51 mln VEF (24,6 mln PLN) na remont znajdujących się już w linii okrętów. Za realizację prac remontowych odpowiadać ma Caribbean Drydock Company z Hawany / Zdjęcie: Damen

Władze w Caracas podjęły decyzję o zakupie 4 okrętów patrolowych: pary Stan Patrol 4207 i dwóch Stan Patrol 5009 (na zdjęciu). Za ich budowę i dostawę odpowiedzialna będzie kubańska Damex Shipbuilding & Engineering z siedzibą w Santiago de Cuba na wschodzie kraju. Całość prac nadzorować ma holenderska Damen Shipyards Group, właściciel Damex.

Wartość zamówienia powinna wynieść około 1,8 mld VEF (869,2 mln PLN). Terminarz prac nad okrętami oraz ich dostaw zostanie ustalony w najbliższym czasie.

Warto zaznaczyć, że jest to już kolejne w ostatnich latach zlecenie na nowe okręty wojenne złożone Kubańczykom przez Caracas. W przeszłości otrzymali oni zamówienie na 4 okręty zaopatrzeniowe oparte na projekcie Stan Lander 5612 (Kolejny okręt zaopatrzeniowy dla Wenezueli, 2013-10-30).

Damex dostarcza też części zamienne do 7 kutrów patrolowych budowanych dla Armada Bolivariana de Venezuela (marynarki wojennej Wenezueli) przez lokalną wojskową stocznię remontową (Unidad Coordinadora de Carenados de la Armada, Ucocar) zlokalizowaną w Puerto Cabello na północy kraju (Wenezuela buduje kutry patrolowe, 2012-03-01).

Kubańczycy odpowiadają również za remont 4 wenezuelskich okrętów desantowych typu Capana (Los Llanos wraca do Wenezueli, 2013-07-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.