Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne patrolowce z Kuby

Marynarka wojenna, 11 grudnia 2013

Władze Wenezueli zatwierdziły środki finansowe na zakup 4 nowych okrętów patrolowych z rodziny Stan Patrol. Zostaną one zbudowane na Kubie.

Poza zakupem nowych patrolowców, Caracas przeznaczy 51 mln VEF (24,6 mln PLN) na remont znajdujących się już w linii okrętów. Za realizację prac remontowych odpowiadać ma Caribbean Drydock Company z Hawany / Zdjęcie: Damen

Władze w Caracas podjęły decyzję o zakupie 4 okrętów patrolowych: pary Stan Patrol 4207 i dwóch Stan Patrol 5009 (na zdjęciu). Za ich budowę i dostawę odpowiedzialna będzie kubańska Damex Shipbuilding & Engineering z siedzibą w Santiago de Cuba na wschodzie kraju. Całość prac nadzorować ma holenderska Damen Shipyards Group, właściciel Damex.

Wartość zamówienia powinna wynieść około 1,8 mld VEF (869,2 mln PLN). Terminarz prac nad okrętami oraz ich dostaw zostanie ustalony w najbliższym czasie.

Warto zaznaczyć, że jest to już kolejne w ostatnich latach zlecenie na nowe okręty wojenne złożone Kubańczykom przez Caracas. W przeszłości otrzymali oni zamówienie na 4 okręty zaopatrzeniowe oparte na projekcie Stan Lander 5612 (Kolejny okręt zaopatrzeniowy dla Wenezueli, 2013-10-30).

Damex dostarcza też części zamienne do 7 kutrów patrolowych budowanych dla Armada Bolivariana de Venezuela (marynarki wojennej Wenezueli) przez lokalną wojskową stocznię remontową (Unidad Coordinadora de Carenados de la Armada, Ucocar) zlokalizowaną w Puerto Cabello na północy kraju (Wenezuela buduje kutry patrolowe, 2012-03-01).

Kubańczycy odpowiadają również za remont 4 wenezuelskich okrętów desantowych typu Capana (Los Llanos wraca do Wenezueli, 2013-07-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra