Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Leo 2A6 HEL w służbie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 czerwca 2008

30 maja odbyła się uroczystość przyjęcia do służby pierwszego greckiego czołgu Leopard 2A6 HEL. Wóz trafił do 25 Brygady Pancernej w Xanthi.

Leopard 2A6 HEL w czasie ceremonii włączenia do służby. Greckie zamówienie było jednym z największych europejskich kontraktów pancernych po zakończeniu Zimnej Wojny / Zdjęcie: MO Grecji

5 lat po podpisaniu kontraktu, o wartości 1,7 mld Euro - o dostawie 170 czołgów podstawowych, pojazdów specjalnych, symulatorów i nowoczesnego centrum szkoleniowego - greckie wojska lądowe wprowadziły do służby pierwszego Leoparda 2A6 HEL. Wóz trafił do 25 Brygady Pancernej, jednej z trzech brygad jedynej 20 Dywizji Pancernej.

Większość ze zamówionych czołgów będzie zmontowana w zakładach Elliniki Viomihania Ohimaton ELBO. Pierwsze pochodzą jednak w całości z Niemiec.

Piątkowa uroczystość nie była oficjalnym debiutem nowego czołgu. Po raz pierwszy pokazano go szerokiej publiczności 25 marca, w czasie parady w Atenach z okazji rocznicy rewolucji 1821.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.