Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest pierwszej fregaty F125

Marynarka wojenna, 13 grudnia 2013

Wczoraj w Hamburgu odbyła się uroczystość chrztu pierwszej z niemieckich fregat F125, Baden-Württemberg.

Według pierwotnego terminarza, fregaty F125 miały trafiać do Deutsche Marine w latach 2016-2018. Po ich wejściu do służby, zastąpią wiekowe i mocno wyeksploatowane jednostki typu Bremen / Zdjęcie: MO Niemiec

W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele producenta okrętu, konsorcjum ARGE F125 (ThyssenKrupp Marine Systems i Friedrich Lürssen Werft GmbH & Co), przyszłego użytkownika, Deutsche Marine (marynarki wojennej Niemiec) oraz władz kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, imię którego nosić będzie nowa jednostka (Budowa F125 rozpoczęta, 2011-05-12, Stępka pod F125 położona , 2011-11-06).

Uroczystość, określona przez przedstawicieli ARGE F125 jako istotne wydarzenie w historii powstawania okrętu, zbiegła się w czasie z informacjami o opóźnieniach w realizacji programu F125 (Opóźnienie F125, 2013-12-04). Według niedawnych przekazów medialnych, ze względu na napotkane podczas budowy problemy techniczne, dostawa pierwszej z fregat F125 ma nastąpić dopiero w 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.