Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

25 dodatkowych A330-300 dla AirAsia X

Lotnictwo cywilne, 19 grudnia 2013

AirAsia X, spółka AirAsia Group, zajmująca się połączeniami dalekodystansowymi, złożyła zamówienie na 25 dodatkowych Airbusów A330-300.

Obecnie AirAsia X eksploatują 16 A330-300, na trasach z Kuala Lumpur do destynacji w Azji, krajach Pacyfiku i na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: Airbus

Kontrakt w tej sprawie został podpisany wczoraj, w Paryżu. Sygnowali go Azran Osman-Rani, prezes AirAsia X i Fabrice Brégier, prezes Airbusa. Obecny był także Tan Sri Tony Fernandes, współzałożyciel i dyrektor AirAsia X. Jest to największe dotychczas zamówienie złożone na A330-300 przez jednego przewoźnika (Silniki dla regionalnego A330, 2013-11-28).

Razem z porozumieniami zawartymi wcześniej, towarzystwo nabyło łącznie 51 Airbusów A330-300, które zostaną dostarczone bezpośrednio przez producenta. Ich uzupełnieniem będzie 6 kolejnych samolotów tego typu, leasingowanych od ILFC.

Dostawy nowych A330-300 rozpoczną się w 2015. Pozwolą one na rozwinięcie siatki połączeń AirAsia X w Malezji i uruchomienie dalekodystansowych lotów na terenie Azji. Przewoźnik zamówił także najnowsze Airbusy A350-900, w liczbie 10 (Oblot drugiego A350, 2013-10-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.