Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Virginio Fasan przekazana Marina Militare

Marynarka wojenna, 20 grudnia 2013

Fincantieri przekazała Marina Militare (marynarce wojennej Włoch) drugą z fregat typu FREMM, Virginio Fasan (F591).

Zdjęcie: Fincantieri

Uroczystość przekazania okrętu odbyła się na terenie zakładów stoczniowych włoskiego przedsiębiorstwa, Muggiano w La Spezia na północnym zachodzie kraju. Virginio Fasan jest 2. z włoskich fregat FREMM i zarazem pierwszą budowaną w konfiguracji ZOP. Została więc uzbrojona w 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km. Podobne uzbrojenie mieć będzie też m.in. Carlo Margottini (Wodowanie Carlo Margottini, 2013-07-01).

Virginio Fasan dołączyła do Carlo Bergamini (F590), przekazanej Marina Militare w połowie br. (Carlo Bergamini przekazana Włochom, 2013-06-06). W odróżnieniu od Virginio Fasan, F590 powstała w konfiguracji wielozadaniowej i została uzbrojona m.in. w 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW (Strzelanie z Carlo Bergamini, 2012-12-14).

Przekazanie Virginio Fasan odbiorcy to kolejne istotne wydarzenie w historii programu fregat FREMM. Podobnie jak niedawne rozpoczęcie prób morskich drugiej z francuskich jednostek tego typu, Normandie (D651) (Próby Normandie, 2013-10-27), czy też podobnych prób marokańskiej Mohammed VI (Próby marokańskiej FREMM, 2013-07-11). Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie dużo mówiło się również o możliwości sprzedaży 2 FREMM Marina de Guerra del Perú (marynarce wojennej Peru) (Kolejne państwo zainteresowane FREMM, 2013-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.