Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ZEA rezygnują z Typhoonów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 grudnia 2013

Ministerstwo Obrony Zjednoczonych Emiratów Arabskich zrezygnowało z zakupów myśliwców Eurofighter Typhoon. Rozmowy z BAE Systems na temat kontraktu trwały od 2011.

Zdjęcie: Eurofighter

ZEA ogłosiły przetarg na dostawę 60 myśliwców wielozadaniowych i szkolenie 90 pilotów w listopadzie 2011. Ich dostawy miałyby rozpocząć się w 2017. Do rywalizacji stanął Eurofighter Typhoon, Boeing F/A-18E/F Super Hornet i Boeing F-15E Eagle. Na początku 2013 także Dassault ogłosił przystąpienie do negocjacji, w których pierwotnie nie brał udziału, po zerwaniu poprzednich rozmów z ZEA na dostawę myśliwców Rafale.

Nowe myśliwce wielozadaniowe mają zastąpić w linii francuskie Dassault Mirage 2000. Obecnie użytkują 64 samoloty tego typu. 60 Typhoonów miało kosztować blisko 6 mld funtów.

Nie wiadomo, jakie będą losy przetargu ZEA. Najbardziej prawdopodobne jest kontynuowanie rozmów z Dassault. Możliwe jest jednak także zwrócenie się do amerykańskiego Lockheeda Martina, oferującego myśliwce nowej generacji F-35.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.