Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MON wybrało M-346

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 grudnia 2013

Polskie MON w przetargu na odrzutowy samolot szkolny wybrało włoski Alenia Aermacchi M-346 Master. Kontrakt ma być wart 280 mln Euro.

Finmeccanica, spółka-matka Alenia Aermacchi, poinformowała, że polskie MON wybrało w przetargu na Zintegrowany Systemu Szkolenia Zaawansowanego (AJT) samolot M-346 Master. Kontrakt ma obejmować także wsparcie szkolenia naziemnego załóg lotniczych. Wraz pakietem technicznym i logistycznym 8 włoskich samolotów ma kosztować 280 mln Euro. Podpisanie kontraktu jest planowane na styczeń 2014.

Według komunikatu MON z 20 listopada, Alenia Aermacchi zaoferowała w przetargu najniższą cenę – 1 167 754 500 zł (ok. 280 mln Euro). Konkurencyjne oferty była wycenione znacznie wyżej – BAE Systems na 1 754 006 167 zł, a Lockheed Martin UK na 1 802 757 431 zł. Podano przy tym, że Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zakup ZSSZ (Zintegrowany Systemu Szkolenia Zaawansowanego) AJT kwotę 1,2 mld zł. Przetarg był realizowany przez MON w praktyce bez offsetu, czyli korzyści gospodarczych dla polskich przedsiębiorstw.

Do tej pory Alenia Aermacchi uzyskała zamówienia na 48 M-346. Kontrakty zawarła z rodzimymi wojskami lotniczymi, Singapurem i Izraelem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.