Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Textron kupuje Beechcrafta

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 27 grudnia 2013

Textron Inc. zgodził się na zapłacenie 1,4 mld USD za Beechcraft Holdings. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszej połowie 2014.

Linia montażowa samolotów Beechcraft King Air w Wichita / Zdjęcie: Beechcraft

Textron Inc. ogłosił wczoraj, że zgodził się na zapłacenie 1,4 mld USD (4,25 mld PLN) za Beechcraft Holdings – właściciela Beechcraft Corp. Rozmowy na ten temat trwały 10 miesięcy od zwrócenia się przez Beechcrafta o ochronę przed upadłością. Transakcja ma zostać ostatecznie zrealizowana w pierwszej połowie 2014.

Wcześniej, w 2012 kontrolę nad Beechcraftem próbowała przejąć chińska Superior Aviation Beijing Co. oferując 1,79 mld USD (5,43 mld PLN) (Chińczycy kupią Hawker Beechcrafta?, 2012-07-10). Ta transakcja została jednak zablokowana przez władze USA. Textron poprzez planowany zakup chce wzmocnić swoją pozycję na rynku samolotów lekkich. Obecnie jest bowiem właścicielem Cessny, która produkuje m.in. samoloty linii Caravan i Citation (Beechcraft – m.in. King Air, Rekordowy kontrakt Beechcrafta, 2013-08-06). Zarówno Cessna, jak i Beechcraft mają swe bazy w Wichita w stanie Kansas, co ma ułatwić optymalizację zatrudnienia i struktury produkcji.

Textron Inc., który w 2012 odnotował sprzedaż równą 12,2 mld USD (37 mld PLN), jest także właścicielem wytwórni śmigłowców Bell. Bell produkuje nie tylko lekkie śmigłowce, ale także konstrukcje wojskowe. M.in. z Boeingiem jest współproducentem przemiennopłatów V-22. Wojskowe wersje swych samolotów produkują też Cessna i Beechcraft (m.in. AT-6, Seryjny AT-6 oblatany, 2013-08-21).

Textron zapowiedział, że transakcja nabycia Beechcraft Holdings zostanie częściowo sfinansowana posiadaną gotówką. Jednak 1,1 mld USD ma pochodzić z kredytu. Część środków zostanie przeznaczona na spłacenie zadłużenia nabywanego holdingu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.