Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy klient Airbusa

Lotnictwo cywilne, 30 grudnia 2013

Wczoraj europejski producent poinformował o złożeniu zamówienia przez Zhejiang Loong Airlines z ChRL. Towarzystwo stało się w ten sposób najnowszym nabywcą samolotów Airbusa.

A320neo w barwach Zhejiang Loong Airlines / Rysunek: Airbus

Linie lotnicze Zhejiang Loong z ChRL zamówiły 20 Airbusów z rodziny A320. Przewoźnik postanowił nabyć 11 A320ceo i 9 A320neo, stając się w ten sposób kolejnym użytkownikiem samolotów produkowanych przez konsorcjum z Tuluzy. Wartość zamówienia według cen katalogowych to ok. 1,9 mld USD (5,72 mld PLN).

Obydwie strony zawarły w tej sprawie Memorandum o porozumieniu we wrześniu, podczas Beijing Airshow (Chińczycy zamawiają Airbusy, 2013-09-25). Niedawno Zhejiang Loong rozpoczęły działalność, wykonując pierwszy lot komercyjny, także z użyciem A320, jednak leasingowanego.

Główną siedzibą Zhejiang Loong Airlines jest miasto Hangzhou, ośrodek administracyjny prowincji Zhejiang, a zarazem port u ujścia rzeki Qiantang Jiang do Morza Wschodniochińskiego. Jak stwierdził Liu Qihong, prezes linii, jej zadaniem jest utworzenie siatki połączeń do miast wokół Hangzhou, na których długość lotu ma wynosić maksymalnie 4 h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.