Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy klient Airbusa

Lotnictwo cywilne, 30 grudnia 2013

Wczoraj europejski producent poinformował o złożeniu zamówienia przez Zhejiang Loong Airlines z ChRL. Towarzystwo stało się w ten sposób najnowszym nabywcą samolotów Airbusa.

A320neo w barwach Zhejiang Loong Airlines / Rysunek: Airbus

Linie lotnicze Zhejiang Loong z ChRL zamówiły 20 Airbusów z rodziny A320. Przewoźnik postanowił nabyć 11 A320ceo i 9 A320neo, stając się w ten sposób kolejnym użytkownikiem samolotów produkowanych przez konsorcjum z Tuluzy. Wartość zamówienia według cen katalogowych to ok. 1,9 mld USD (5,72 mld PLN).

Obydwie strony zawarły w tej sprawie Memorandum o porozumieniu we wrześniu, podczas Beijing Airshow (Chińczycy zamawiają Airbusy, 2013-09-25). Niedawno Zhejiang Loong rozpoczęły działalność, wykonując pierwszy lot komercyjny, także z użyciem A320, jednak leasingowanego.

Główną siedzibą Zhejiang Loong Airlines jest miasto Hangzhou, ośrodek administracyjny prowincji Zhejiang, a zarazem port u ujścia rzeki Qiantang Jiang do Morza Wschodniochińskiego. Jak stwierdził Liu Qihong, prezes linii, jej zadaniem jest utworzenie siatki połączeń do miast wokół Hangzhou, na których długość lotu ma wynosić maksymalnie 4 h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.