Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozformowanie Dowództwa Sił Powietrznych

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 grudnia 2013

Dzisiaj w Warszawie rozformowano Dowództwo Sił Powietrznych RP.

Od 1 stycznia 2014 gen. broni pil. Lech Majewski obejmie obowiązki Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Z tej okazji odbyła się uroczysta zbiórka, na której Dowódca Sił Powietrznych RP, gen. broni pil. Lech Majewski pożegnał się z repliką sztandaru Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, wręczył pracownikom i żołnierzom medale oraz odznaki honorowe. Zbiórkę uświetniły Kompania Reprezentacyjna SP z Dęblina i Orkiestra Reprezentacyjna SP z Poznania. Na ostatni apel przybyli także byli dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, szefowie Wojsk Lotniczych oraz weterani lotnictwa.

Wyróżniający się żołnierze i pracownicy Sił Powietrznych otrzymali medale z rąk gen. Majewskiego

Podczas uroczystości gen. Majewski podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym Dowództwa Sił Powietrznych (DSP) za służbę i pracę przez 3,5 roku służby pod jego dowództwem. Gen. Majewski przejął obowiązki Dowódcy SP po katastrofie smoleńskiej, która jak stwierdził w pożegnalnym przemówieniu legła cieniem na działalności wojska, na wizerunku lotnictwa i morale żołnierzy. Wyszliśmy z założenia, że musimy znać prawdę, nawet tę bardzo niepopularną i przykrą. Uczyć się od najlepszych, umieć wyciągać wnioski z błędów, regularnie aktualizować regulaminy, instrukcje i programy szkolenia. Priorytetowo traktować bezpieczeństwo służby, upowszechniać myślenie, że odpowiada za nie każdy z nas – dodał gen. Majewski (ZLOT 2013, 2013-10-22).

Pożegnanie Dowódcy SP z repliką sztandaru Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie

W swoim wystąpieniu Dowódca SP podziękował także wszystkim oficerom, żołnierzom i pracownikom cywilnym SP za skuteczne i przede wszystkim bezpieczne wykonywanie powierzonych zadań, za udowodnienie, że w Siłach Powietrznych służą dobrzy piloci, nawigatorzy i technicy. Osobne wyrazy uznania złożył radiotechnikom i rakietowcom, a także specjalistom rozpoznania i walki powietrznej. Wyróżniający się żołnierze i pracownicy otrzymali medale za długoletnią służbę, medale Siły zbrojne w służbie Ojczyzny i Za zasługi dla obronności kraju oraz odznaki Zasłużony żołnierz RP.

Defilada na zakończenie uroczystej zbiórki / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Po zakończeniu zbiórki, w sali tradycji SP, w obecności pocztów sztandarowych i kadry kierowniczej DSP odbyło się podpisanie protokołów o przekazaniu obowiązków dowódców 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i Centrum Operacji Powietrznych-Dowództwa Komponentu Powietrznego. Od 1 stycznia 2014 gen. dyw. pil. Jan Śliwka zostanie Inspektorem Sił Powietrznych, gen. bryg. pil. Włodzimierz Usarek będzie dowódcą COP-DKP, a dowódcą 2. SLT będzie płk pil. Dariusz Malinowski. Na zakończenie uroczystości w sali konferencyjnej im. Twórców Marsza Lotników pracownicy i żołnierze DSP obejrzeli spektakl słowno-filmowo-muzyczny prezentujący 95 lat historii polskiego lotnictwa wojskowego.

W poniedziałek rozformowano również Dowództwo Marynarki Wojennej RP. Z dniem 1 stycznia 2014 obowiązki rozformowanych Dowództwa Sił Powietrznych i dowództw pozostałych rodzajów sił zbrojnych przejmie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, kierowane przez gen. Majewskiego (Nowi dowódcy za 2 dni, 2013-12-15). Będzie ono miało siedzibę w kompleksie zajmowanym dotąd przez DSP, w Warszawie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra