Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polska sprawdzi możliwości Mastera

Lotnictwo wojskowe, 04 stycznia 2014

Wczoraj Inspektorat Uzbrojenia MON przesłał Alenii Aermacchi zaproszenie do przedstawienia oferowanego samolotu szkolenia zaawansowanego w celu jego sprawdzenia weryfikacyjnego.

Jeden z seryjnych M-346, ze składu 61. Stormo (skrzydła) wojsk lotniczych Włoch, zajmującego się szkoleniem pilotów i instruktorów. Miejscowe oznaczenie samolotu to T-346 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak informowaliśmy wcześniej, Ministerstwo Obrony Narodowej uznało propozycję włoskiego przedsiębiorstwa za najkorzystniejszą spośród złożonych w pierwszej fazie oceny ofert w postępowaniu na dostawę Zintegrowanego Systemu Szkolenia Zaawansowanego (Advanced Jet Trainer, AJT). Alenia zaoferowała samolot M-346 Master (Przetarg na AJT jeszcze nierozstrzygnięty, 2013-12-24).

Wysłane zaproszenie stanowi kolejny krok w procesie zakupu 8 odrzutowych samolotów AJT wraz z systemem szkolenia oraz pakietem logistycznym, przeznaczonych dla Sił Powietrznych. Zakup jest jednym z elementów Planu modernizacji technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2013-2022.

Sprawdzenie oferowanego samolotu jest drugim etapem oceny ofert przewidzianym przez Zamawiającego w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Pierwsza faza zakończona została przez Inspektorat Uzbrojenia 23 grudnia 2013 (MON wybrało M-346, 2013-12-23).

Pozytywny wynik sprawdzenia weryfikacyjnego jest ostatecznym warunkiem wyboru najkorzystniejszej oferty. W przypadku negatywnego wyniku tego sprawdzenia oferta Alenii Aermacchi zostanie odrzucona. Termin dostarczenia samolotu celem przeprowadzenia sprawdzenia weryfikacyjnego upływa 21 lutego br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.