Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rezygnacja szefów USAF

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 czerwca 2008

Sekretarz Obrony USA Robert Gates przyjął rezygnację szefa sztabu USAF, gen. Michaela Moseleya i sekretarza USAF, Michaela Wynne'a. Powodem dymisji był coraz większy bałagan w USAF.

W ostatnim okresie doszło w USAF do wielu fatalnych incydentów związanych m.in. z bezpieczeństwem nuklearnym. Najbardziej znany dotyczył przelotu nad USA w sierpniu 2007 bombowca B-52 z sześcioma ładunkami jądrowymi. Załoga samolotu nie wiedziała co znajduje się na pokładzie. Wcześniej, w 2006 na Tajwan trafiły cztery zapalniki do ładunków nuklearnych zamiast zamówionych akumulatorów. Sprawę ujawniono w marcu br.

W ostatnich miesiącach doszło też w USAF do serii wypadków, w tym pierwszego w historii rozbicia bombowca B-2.

O decyzjach personalnych wiedział George W. Bush. Amerykański prezydent nie uczestniczył jednak w ich podejmowaniu. Następcy odwołanych szefów USAF zostaną wyznaczeni w ciągu najbliższych dni.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.