Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Raptory dla 95th FS

Lotnictwo wojskowe, 07 stycznia 2014

Wczoraj do bazy lotniczej Tyndall przybyły pierwsze samoloty F-22A Raptor przeznaczone dla 95th Fighter Squadron.

Jeden Raptorów wchodzących w skład 95th Fighter Squadron / Zdjęcie: US Air Force

95. eskadra myśliwska (95th Fighter Squadron) US Air Force została reaktywowana jesienią ub. r. (Kolejna eskadra F-22, 2013-10-13).  Wchodzi ona w skład 325. Skrzydła Myśliwskiego (325th Fighter Wing), stacjonującego w bazie Tyndall na Florydzie. Inną jednostką tego skrzydła, także wyposażoną w F-22A, jest 43d Fighter Squadron, którego personel szkoli pilotów Raptorów.

Wczoraj w bazie wylądowało 5 pierwszych samolotów wielozadaniowych F-22A Raptor, które weszły w skład 95th FS. Przybyły one z bazy Holloman w Nowym Meksyku, po locie trwającym ok. 2,5 h.

Ogółem na stanie 95. eskadry znajdą się 24 F-22A. Ostatnie z nich trafią na Florydę w kwietniu br. Reaktywowanie nowej jednostki umożliwiło utworzenie ok. 1100 nowych miejsc pracy w Tyndall.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.