Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuskie Reapery już w Afryce

Lotnictwo wojskowe, 08 stycznia 2014

Zakupione niedawno przez Francję bezzałogowce MQ-9 Reaper zostały już wysłane do akcji w Afryce.

Minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian na tle bezzałogowca MQ-9, stacjonującego w Nigrze / Zdjęcie: MO Francji

Armee de l’Air (wojska lotnicze Francji) wysłały do Afryki 2 bezzałogowe statki latające MQ-9 Reaper i jedną naziemną stację kierowania. Dokładna data ich przybycia na Czarny Ląd nie jest znana. Najprawdopodobniej miało to miejsce pod koniec ub. r. Fakt ten ujawniono podczas niedawnej wizyty ministra obrony Francji Jean-Yvesa Le Driana, który odwiedził oddziały francuskie stacjonujące w Niamey w Nigrze (Pierwsza misja A400M, 2014-01-03).

MQ-9 wspomogą w akcji inne bezzałogowce Armee de l’Air – Harfang (2 tysiące godzin Harfangów nad Mali, 2013-09-08), operujące w Afryce od wiosny ub. r. Mimo, że Reapery są one przystosowane do przenoszenia uzbrojenia, będą wykonywać tylko misje zwiadowcze i rozpoznawcze. Francuzi dysponują obecnie 6 przeszkolonymi pilotami / operatorami czujników MQ-9 (Francuzi zapoznają się z Reaperami, 2013-09-27). Kontyngent w Niamey ma uzyskać całkowitą zdolność bojową do końca bieżącego miesiąca. Do 2019 Francja zamierza nabyć łącznie 12 MQ-9.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.