Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Skuteczny Iron Dome

Wojska lądowe, 16 stycznia 2014

Bateria izraelskiego systemu zwalczającego rakiety i pociski artyleryjskie, Iron Dome (Żelazna Kopuła), zniszczyła 5 palestyńskich rakiet, które wystrzelono ze Strefy Gazy.

Dzięki Iron Dome żaden z Izraelczyków nie odniósł obrażeń w wyniku dzisiejszego ostrzału rakietowego Aszkelonu / Zdjęcie: MO Izraela

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach porannych czasu miejscowego. Co najmniej 5 palestyńskich rakiet zostało wystrzelonych z terytorium Strefy Gazy. Celem ataku był izraelski Aszkelon. Zagrożenie zostało w porę zneutralizowane przez rozmieszczoną w pobliżu miasta baterię Iron Dome.

Niepotwierdzone informacje mówią o 6. rakiecie, która spadła na tereny niezamieszkane, niedaleko Aszkelonu. Izraelski system, analizując trajektorię jej lotu, najprawdopodobniej ocenił stwarzane przez nią zagrożenie za znikome, dlatego nie podjął próby jej zniszczenia w powietrzu.

Dzisiejszy incydent był kolejnym, do którego doszło w ostatnich dniach. Dwie rakiety zostały wystrzelone ze Strefy Gazy w dniu pogrzebu Ariela Szarona, byłego premiera Izraela. W odpowiedzi na oba ataki izraelskie lotnictwo dokonało nalotów na wybrane cele na kontrolowanym przez Palestyńczyków terytorium.

W przyszłości Iron Dome, sprawdzony wielokrotnie w przeszłości, będzie stanowił uzupełnienie dwóch bardziej nowoczesnych izraelskich systemów antyrakietowych: David’s Sling (Druga próba David's Sling, 2013-11-20) i Arrow 3 (Druga próba Arrow 3, 2014-01-03).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.