Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek dostaw UH-72A do US ANG

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 czerwca 2008

EADS North America oficjalnie przekazał US Army National Guard dwa pierwsze śmigłowce UH-72A Lakota.

Uroczystość odbyła się w piątek w bazie 1/114th Service Support Batalion na regionalnym lotnisku Mississippi Tupelo (śmigłowce przyleciały tam 28 i 29 maja). Army National Guard jest największym odbiorcą kupionych od EADS śmigłowców. Ma do niej trafić ponad 200 z 345 zamówionych w czerwcu 2006 UH-72A. Zastąpią przestarzałe OH-58 i UH-1. Dostawy potrwają do 2017.

Dostawy dla US Army rozpoczęły się w roku podpisania kontraktu, w listopadzie 2006. Wstępną gotowość operacyjną UH-72A uzyskały na początku 2007, a sierpniu ub.r. uruchomiono produkcję na pełną skalę. Miesięczne dostawy utrzymywane są na poziomie 3-4, z możliwością zwiększenia do 5 śmigłowców.

UH-72A jest wojskową wersją, przystosowaną do wymagań amerykańskich cywilnego śmigłowca EC-145. EADS North America produkuje te śmigłowce w nowo otwartym zakładzie niedaleko Columbus. EC-145 jest nadal produkowany w niemieckim Donauworth.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.