Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Premiera nocnego bsl dla armii argentyńskiej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 czerwca 2008

Zarząd departamentu badań rozwoju i produkcji wojsk lądowych Argentyny - Direccion de Investigacion, Desarrollo y Production zaprezentował najnowszy wariant bezpilotowca Lipan M3, przeznaczonego do zwiadu i rozpoznania w nocy.

Premiera nowej, nocnej wersji Lipana M3 w Buenos Aires / Zdjęcie: Santiago Rivas

W grudniu 2007 pierwszy operacyjny Lipan M3 został oddany w ręce specjalnego oddziału zwiadu lotniczego i rozpoznania armii - Descamento de Inteligencia de Combate 601, rozlokowanego w garnizonie Campo de Mayo w prowincji Buenos Aires. System Lipan M3 składać się ma z trzech bezpilotowców. Trzeci bsl, przekazany właśnie wojsku, jest pierwszym w odmianie nocnej.

Prócz trzech bsl kompletny system tworzy stacja kontroli lotu i zespół obsługi startowej. W armii Argentyny taki trójsamolotowy system działać ma na rzecz każdej z brygad wojsk lądowych. Lipan M3 został dodatkowo wyposażony w lampy pozycyjne i system FLIR.

Lipan M3 rozwijany był w Argentynie od 1996. Masa startowa - 60 kg, masa użyteczna - 20 kg, zasięg - 40 km. Zapas paliwa pozwala na 5 godzin lotu. Bsl napędza niemiecki silnik, autopilota zamówiono w USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.