Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny etap modernizacji Warriorów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 stycznia 2014

Lockheed Martin UK poinformował o zakończeniu kolejnego etapu przygotowań do modernizacji brytyjskich bwp Warrior.

Prototyp zmodernizowanego brytyjskiego bwp Warrior. Realizacja programu Warrior Capability Sustainment Programme pozwoli na utworzenie i/lub utrzymanie do 600 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, gdzie wykonane zostanie około 90% prac związanych z modernizacją pojazdów / Zdjęcie: Lockheed Martin

Lockheed Martin UK zakończyło wstępną analizę projektu (preliminary design review, PDR) programu modernizacji brytyjskich bwp Warrior (Modernizacja Warriorów, 2011-10-26). PDR polegała się na ustaleniu kolejności prac modernizacyjnych, które zakładają: przebudowę wieży i zmianę uzbrojenia głównego, wzmocnienie pancerza, zamontowanie nowych zespołów napędowych oraz wymianę wyposażenia elektronicznego.

Modernizacja Warriorów realizowana jest w ramach ambitnego rządowego programu, Warrior Capability Sustainment Programme (WCSP), o wartości 1 mld GBP (5 mld zł). Lockheed Martin, dla którego przypadają 642 mln GBP (3,2 mld zł) z podanej kwoty, występuje w całym przedsięwzięciu jak jego główny realizator, a tym samym koordynator prac podwykonawców, do których zalicza się: Ultra Electronics, Rheinmetall Defence, Thales UK, Elbit Systems Kinetics oraz rządowa Defence Support Group.

Bezpośrednie prace nad modernizacją Warriorów powinny ruszyć w 2016. Pierwsze zmodernizowane bwp mają wejść do linii w 2 lata później. WCSP pozwoli na wydłużenie resursu brytyjskich pojazdów, przyjmowanych do służby w latach 1987-1995, do lat 2040.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.