Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jaki-130 dla Bangladeszu

Lotnictwo wojskowe, 30 stycznia 2014

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Bangladesz zakupił rosyjskie samoloty Jak-130.

Zdjęcie: Irkut

Według doniesień agencji Nowosti, anonsowany wiosną ub.r. zakup 24 samolotów szkolenia zaawansowanego Jak-130 został sfinalizowany w 4. kwartale 2013 (Bangladesz kupuje Jaki-130, 2013-03-30). Wartość porozumienia miała wynieść 800 mln USD (2,47 mld zł). Transakcję sfinansowano z kredytów udzielonych przez rosyjskie banki.

Jak mówi Władimir Sautow, wiceprezes przedsiębiorstwa Irkut, pierwsze samoloty, w podstawowej konfiguracji, mają trafić do Bangladeszu w 2015. Przyrządy w ich kabinach będą wyskalowane w miarach anglosaskich, a opisy zostaną naniesione w języku angielskim. Zastąpią one w służbie czeskie L-39ZA Albatros. Bangladesz nabył 8 samolotów tego typu w latach 1991-1992. Jeden z nich rozbił się w 2012.

Według źródeł rosyjskich Bangladesz jest także zainteresowany kupnem samolotów bojowych – Su-27, Su-30MK i MiG-29SMT.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.