Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikat EASA dla AW189

Lotnictwo cywilne, 10 lutego 2014

Śmigłowiec AgustaWestland AW189 otrzymał Certyfikat Typu EASA.

AW189 w barwach pierwszego użytkownika – Bristow Group / Zdjęcie: AgustaWestland

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała 7 lutego Certyfikat Typu dla śmigłowca AgustaWestland AW189. Oznacza to, że już wkrótce rozpoczną się dostawy seryjnych wiropłatów tego typu.

Premiera AW189 miała miejsce podczas Paris Air Show w 2011. W próbach podczas procesu certyfikacyjnego brały udział zaledwie dwa przedseryjne śmigłowce (AW189 w powietrzu, 2011-12-22).

AW189 będą produkowane na dwóch liniach montażowych w zakładach AgustaWestland: we włoskim Vergiate i  w Yeovil w W. Brytanii. W planach jest też otwarcie kolejnej – w Brazylii (Ekspansja AgustyWestlanda w Brazylii, 2013-08-16).

Pierwszym użytkownikiem AW189 będzie brytyjskie przedsiębiorstwo Bristow Group. Odbierze ono wiropłaty w wersji przeznaczonej do transportu osób na morskie platformy wiertnicze zajmujące się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a także 11 śmigłowców przeznaczonych dla brytyjskich służb ratowniczych (Brytyjski SAR dla Bristow Helicopters, 2013-03-27).

Innymi operatorami AW189 będą Gulf Helicopters i Era Helicopters (obydwa przedsiębiorstwa zamówiły po 15, Dubai 2013: Gulf Helicopters zamawiają AW189, 2013-11-18), Silk Way, Weststar, Belair i SFS Aviation. Zainteresowanie wiropłatami wyraziły również przedsiębiorstwa leasingowe LCI, Waypoint i Bond Offshore Helicopters.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.